Komárkovy domky v cihelně u Vítka

V komunitě řidičů aut značky Volvo velmi populární servis Marra v pražském Šáreckém údolí se bude muset vystěhovat kvůli realitnímu projektu Karla Komárka prostředního. Právě objekt někdejší cihelny, obývaný Marrou a několika dalšími nájemci, je na parcelách, které v ulici V Šáreckém údolí vykoupila společnost Theta Real vlastněná Komárkovou holandskou KKCG Investments. Na jaře příštího roku by se v údolí mělo začít bourat, pak zde má vyrůst pět desítek řadových domků.

Komárek už dávno po vzoru PPF oznámil své realitní tažení. Zatím má především podobu oživeného plánu na obchodní centrum Bořislavka na Evropské ulici v Praze 6 a zmíněného nedalekého projektu rodinných domků v horní části ulice V Šáreckém údolí. O stavební využití parcel pod bývalou cihelnou usilovali už jejich předchozí majitelé. Prosadit se to ale podařilo až tomu třetímu, firmě Theta Real. Ta už radnici Prahy 6 také mimo jiné darovala čtyři miliony korun, které jsou určené na úpravu křižovatky poblíž budoucích domků. Ty by měly být kolaudované někdy v roce 2016.

Současní nájemci nedávno obdrželi výpovědi, datované ke konci února příštího roku. Firma Proreklam, která se sem nastěhovala teprve letos v létě, tu může zůstat ještě o měsíc déle.
-pes-

Předcházející článek

Vodafone se zamotává do sítě Karla Komárka prostředního

Následující článek

Kdo koupí Tančící dům