Komárkův holding KKCG loni utržil přes 20 miliard korun

Skupina KKCG čtyřicetiletého Karla Komárka prostředního a jeho rodiny se snad poprvé v historii rozhodla zveřejnit konsolidované hospodářské výsledky. Dosud se prezentovala pouze nekonsolidovanými údaji, které poměrně významně zkreslovaly její velikost. Výsledky budou k dispozici na konci září.

Podle zjištění motejlek.com loňská čísla vypadají poměrně dobře. Holding KKCG vykázal konsolidované tržby ve výši kolem 20,5 miliard korun. Zásadní podíl na tržbách má subholding KKCG Industry reprezentovaný především strojírenskými podniky ŽDB Group a Bonatrans Group. Jenom tyto dvě firmy loni utržily přes 13 miliard korun.

Zisk před zdaněním by měl lehce překročit tři miliardy korun. V tomto ohledu má nejsilnější pozici subholding KKCG Oil & Gas. Komárek a rodina drží polovinu v Europgasu, čtvrtinu v SPP Bohemia a 37,5 procent v Moravských naftových dolech. Nad všemi třemi firmami Komárci před pár lety násilně převzali kontrolu. Z Moravských naftových dolů postupně vyvádějí majetky v řádu desítek miliard korun.
-mot-

Předcházející článek

Blašková a spol. vydělali přes 4 miliardy korun po zdanění

Následující článek

Čistý dluh Českých aerolinií překročil 14 miliard korun