Kordárna znovu šlape, k výsledkům před klinickou smrtí má ale daleko

Když v roce 2007 skončila Kordárna z Velké nad Veličkou v zisku 187 milionů s tržbami přes tři miliardy, nezdálo se, že je to její labutí píseň. Rok na to ji položil pád poptávky v kombinaci s nezvládnutou obří investicí do moderní výroby vláken ve slovenské dceři Slovkord. V roce 2010 ji z insolvence vytáhl Jet Investment Igora Faita s pomocí skupin Proxy Finance a Prosperita. Fabrika, dnes nazvaná Kordárna Plus, se postavila na nohy, do velikosti z roku 2007 jí ale stále dost chybí.

V loňském roce továrna, vyrábějící kordy do pneumatik a technické tkaniny, víceméně ukončila restrukturalizaci. Poprvé od insolvence účtovala v běžném celoročním období a výsledky nejsou zlé. Tržby dosáhly 2,2 miliardy korun, EBITDA 144 milionů a čistý zisk 59 milionů.

Pro budoucnost je podstatné, jak dopadne program výroby nové tkaniny na bázi polyesterového vlákna, který Kordárna Plus rozjela se svou dceřinou firmou Slovkord Plus ze Senice. Nyní je vlákno testováno výrobcem pneumatik Continental, což je pro Kordárnu Plus klíčový zákazník. Úspěšné zavedení do praxe by mohlo už od příštího roku významně pohnout s tržbami a ziskem směrem nahoru.
-pes-

Předcházející článek

Pár postřehů k aktuální politické situaci – splynutí Zemanovců a ČSSD začalo

Následující článek

Nevkusné divadlo na Žofíně (50 měsíců starý článek týkající se ministra Ciencialy)