Korejský Doosan kupuje za 11,5 miliard korun plzeňskou Škodu Power

Skupina Doosan Heavy Industries & Construction kupuje za 451,6 milionů eur Škodu Power, dceřinou firmu strojírenského koncernu Škoda Holding. Web motejlek.com o připravované transakci informoval už letos v květnu. Na obchodu bude profitovat nejen Škoda Holding, jejíž majitelé nejsou zcela zřetelní, ale také Wood & Company Financial Services, která Korejcům radila.

Škoda Power předloni vydělala 667 milionů korun po zdanění a její obrat činil 4,77 miliard. Loňské číslo by mělo být zhruba o 800 milionů vyšší. Společnost je předním evropským výrobcem a dodavatelem technologických zařízení pro všechny druhy elektráren. Dominantní postavení v produkci Škody Power mají turbíny. Díky hodně těsnému vztahu s polostátním energetickým holdingem ČEZ je zajištěn dostatek zakázek.

Firma se zhruba 900 zaměstnanci je ale úspěšná i na zahraničních trzích. Dokonce větší část produkce vyváží. Výhled je ještě lepší. V řadě zemích se připravuje gigantické projekty na výstavbu nových energetických zdrojů. Škoda Power určitě bude schopná získat část koláče.
-mot-

Předcházející článek

Milutin a Aida Peričovi zaplatili Boumovi za Aladin Games 1,35 miliardy korun

Následující článek

Jmenování Václava Nováka do čela dozorčí rady ČSA je diskutabilním aktem