Kotásek zlobí, už není předsedou představenstva MND Gas Storage

Společnost MND Gas Storage patří mezi nejcennější majetky, které kontrolují po krku si jdoucí příslušníci klanu Komárkových. Firma vlastní podzemní zásobník plynu v Uhřicích (skladovací kapacita 180 milionů kubíků), dále provozuje zásobník o kapacitě 576 milionů kubíků, který je v majetku SPP Bohemia. Vlastní kapitál MND Gas Storage se blíží třinácti miliardám korun. Společnost vznikla „odloupnutím“ majetku z Moravských naftových dolů. Později byla převedna na jejich kyperskou dceru MND Enterprises.

Značná hodnota MND Gas Storage je také příčinou, proč je okolo podniku takové rušno. Ve sporu byla nejprve rodina Komárkových na straně jedné a E.ON Ruhrgas International se Slovenským plynárenským priemyslem na straně druhé. Dnes se bojuje také mezi Komárky.

Koncem letošního března byl na jednání představenstva odvolán jeho předseda Pavel Kotásek (34). Zbylí členové orgánu František Komárek a Radek Lucký s ním chtěli projednat otázku podání, které adresoval k Okresnímu soudu v Hodoníně. Kotásek na toto téma odmítl cokoli sdělit. Komárek s Luckým dále upozornili na to, že Kotásek opakovaně neplní úkoly, nechodí na zasedání představenstva, usiluje o odložení některých návrhů, jedná bez vědomí dalších členů představentva o připravovaných smlouvách s protistranou, ohrožuje zájmy společnosti v soudním řízení.

V českých poměrech jde o hodně silný výstup z představenstva. Souvisí s roztržkou v rodině Komárkových, kdy ještě nedávno proti sobě stáli Karel Komárek prostřední a na druhé straně ostatní příslušníci multimiliardového klanu. Kotáska v čele představenstva nahradil František Komárek, strýc Karla prostředního.

V souvislosti s vyvedením majetku z Moravských naftových dolů do původně dceřiné MND Gas Storage vydaly soudu řadu předběžných opatření. Mezitím MND Gas Storage přešla pod MND Enterprises, dceru Moravských naftových dolů. V každém případě se firma a její majetek vzdálil z dosahu E.ON Ruhgasu a Slovenského plynárenského priemyslu.
-mot-

Předcházející článek

Paroubek má pro Tykače, Bobelu a Pudila 10 tisíc kopáčů

Následující článek

Slovenská skupina IN miliardáře Pavla Kollára pokračuje v akvizicích na českém trhu