Králi ruského alkoholu Tarikovi se zalíbilo v Itálii, chce tam koupit vinice za půl miliardy eur

Jeden z nejbohatších Rusů Roustam Tariko si minulý víkend obhlédl vinice v severoitalském regionu Veneto, proslaveném výrobou šumivého vína prosecco. Jak uvádí tamní list Oggi Treviso, přistál miliardář ve Valdobbiadene a v okolních kopcích navštívil několik vinařů. I tito zdejší hrdí producenti vína, kteří dědí vinice z generace na generaci, budou zřejmě jen těžko odolávat nabídce, která je ve vzduchu. Tariko je údajně ochoten do nákupu některé ze zdejších společností investovat až půl miliardy eur.

Roustam Tariko je zakladatel a vlastník obří korporace Russian Standard, která zahrnuje výrobu a obchod s alkoholem, ale také bankovnictví a pojišťovnictví. Hlavním produktem je prémiový bestseller ruského trhu Russian Standard Vodka. Součástí korporace je také společnost Roust Inc, distributor alkoholických značek jako Rémy Martin, Cointreau, Piper Heidsieck, Metaxa, Jägermeister a dalších.

Minulý rok Tariko své aktivity výrazně nasměroval do Itálie, kde v prosinci koupil 70 procent ve firmě Gancia. Russian Standard tím získal moc nad jedním z nejslavnějších italských výrobců šumivého vína a vermutu s historií sahající až do roku 1850 a především s dvěma tisíci hektary vinic, rodícími kolem pěti milionů kilogramů hroznů ročně.
-pes-

Předcházející článek

Křetínský ožil: EPH kupuje od NRG 41,9 procent v německé elekrárně Schkopau

Následující článek

Ivo Rittig a Lenka Vejvalková najali firmu, která bude řídit prodej obchodů v Pařížské ulici