Leo Express proinvestoval zatím 1,5 miliardy, 15 procent tvoří vlastní ekvita

Velkorysé externí financování má železniční přepravce Leo Express. Přes všechny těžkosti, které jeho byznys provázejí, věřitelé zůstávají trpěliví, a to včetně hlavní půjčující banky, švýcarské Credit Suisse. Ta firmě odkládá splátky, aby mohla peníze používat na provoz a rozvoj místo moření jistiny. Poměr investičních nákladů Leo Express je 85 % cizí zdroje vesrus 15 % vlastní ekvita.

Celkové investiční náklady Leo Express dosáhly zatím 1,5 miliardy korun. Zhruba 220-230 milionů z toho činí investice akcionářů. Českou firmu vlastní z 97 % přes holandské společnstoi Leo Transport a Leo Express a český investiční vehikl AAKON Capital Leoš Novotný mladší. O zbylá tři procenta se dělí finanční ředitel firmy Peter Köhler a investor Jakub Havrlant. AAKON Capital investuje zhruba v poměru půl na půl rodina Novotných a další investoři.

K externímu financování je ještě třeba dodat, že významným věřitelem je Leoš Novotný starší. Celkové půjčky od otce jsou podle jeho syna ve stovkách milionů korun.

Rozhovor s Leošem Novotným mladším nejen o Leo Expressu už brzy na motejlek.tv.
-pes-

Předcházející článek

Leoš Novotný jr.: V Polsku mi pomohli Kulczykové

Následující článek

motejlek.tv: Leoš Novotný jr., zakladatel, majitel a CEO Leo Express