Mapy hazardu zabodovaly

Vtipný kousek se povedl občanskému sdružení Brnění, které svědomitě bojuje proti bujení hazardu v České republice. Nejdříve spustilo vylepšenou verzi užitečného webu www.mapyhazardu.cz, na němž nyní můžete snadno dohledat, kde všude ve vašem okolí číhá nebezpečí heren.

Na to zareagovala Unie herního průmyslu tiskovou zprávou, v níž se vymezila vůči snahám Brnění a oznámila spuštění vlastního projektu www.mapaodpovednychheren.cz. V jeho rámci chce údajně seznámit veřejnost se sázkovým průmyslem v ČR a zveřejnit mapu českých měst, kde provozovatelé heren a kasin po dohodě s městem přistoupili k autoregulaci.

Evidentně šlo ale o vaření z vody, nic nebylo připraveno. Sdružení Brnění si po zveřejnění zprávy stačilo samo zaregistrovat zmíněnou doménu, a tak, zadáte-li její adresu do prohlížeče, dostanete se na informační stránku Brnění. Ta varuje před nebezpečím hazardu a odkáže vás na jejich původní www.mapyhazardu.cz.

Na mapě Brnění je nyní sedmdesát tisíc heren a kasín, které povolilo ministerstvo financí nelegálně. Do konce loňského roku totiž platil zákon, podle něhož nesměl být hazard povolen v sousedství škol, kostelů, nemocnic a podobných institucí. Od nového roku tento paragraf už neplatí, to ale nic nemění na skutečnosti, že do konce loňského roku byl při povolování hazardních doupat ze strany Kalouskova úřadu zhusta porušován.
-pes-

Předcházející článek

Regulovaná aktiva J&T meziročně stoupla o více než třetinu na 133 miliard korun

Následující článek

Fabrika exekutora Vrány