Marie Geidlová porodila syna Mathiase, multimiliardář Radovan Vítek se stal počtvrté otcem

Osmatřicetiletý Radovan Vítek je dalším tuzemským miliardářem, který je otcem čtyř dětí. Předním to stihly například Andrej Babiš nebo Petr Kellner. Mathias Vítek se narodil v pátek. Štěstěna mu zatím přeje, měl by totiž participovat na obrovském majetku svého otce, který i přes dnešní mizérii na globálních trzích výrazně převyšuje hranici deseti miliard korun. Jde zejména o skupinu CPI.  

Staršího syna Radovana má Vítek s Evou Vítkovou. Bouřlivý rozchod Vítkových připomíná výjev z románu nebo rozsáhlého filmového díla. Samotný rozvod již proběhl na konci loňského roku, nyní se řeší majetkové otázky. Vítek dokonce kvůli tomu převedl veškeré majetky na matku Miladu Malou a další osoby. Část také na Marii Geidlovou, s níž má kromě právě narozeného syna Mathiase také dvě dcery.

Geidlová například vlastnila na konci roku 2007 devadesát procent firmy Curitiba. Klíčovým majetkem Curitiby je společnost Bayton, která vlastní a provozuje lázeňské domy ve Františkových Lázních, hrad a zámek Bezdružice, ubytovací zařízení v Praze. Bayton se soudí s ministerstvem financí o panelák se zhruba 500 lůžky v pražských Řepích. Podle posledního soudního rozhodnutí patří ubytovna firmě kontrolované čerstvou maminkou Marií Geidlovou.

Společnost Curitiba měla ještě na konci roku 2007 bankovní úvěry v řádu mnoha stovek milionů. Například J&T Bance dlužila 440 milionů. Úvěr Curitiby byl kryt jejími akciemi Baytonu. Dalším věřitelem byla slovenská Poštová banka. V její prospěch jsou zase zastaveny akcie Curitiby ve společnosti Vigano. Ta je jediným vlastníkem firmy Turati (dříve Hotel Gomel). Právě šestnáctipatrový čtyřhvězdičkový českobudějovický hotel tvoří majetkovou podstatu Turati. V současné době jsou zmíněné úvěry plně splaceny.

-mot-

Předcházející článek

Manželka singapurského premiéra padla, šéfem obřího Temaseku bude Chip Goodyear

Následující článek

Jiří Malúš neprodá Agropol Group, zájemci nabídli příliš málo miliard