Martin Bursík tvrdí, že rozhodnutí vlády ovlivňuje firma Czech Coal

„Tahle vláda má punc nevinnosti. Z pohledu veřejnosti není spojena se zkorumpovanými politickými stranami. Problém je v tom, že lobbisté vnímají tuto vládu jako mimořádnou příležitost, protože ministři nemají politickou zodpovědnost a řada z nich nehodlá pokračovat v politické kariéře. A to se projevuje na rozhodování vlády,“ řekl dnes Martin Bursík na Rádiu Česko. „Já ten punc nevinnosti nesdílím a jsem velmi kritický k tomu, jak se vláda staví k energetické politice nebo k novele horního zákona“.

Za rozhodnutím vlády stáhnout ze Sněmovny novelu horního zákona vidí Bursík tlak firmy Czech Coal. „To, že vláda stáhla návrh novely horního zákona, to je ten vliv uhelné společnosti nepřímo na premiéra Fischera a na českou vládu a její rozhodování,“ řekl výrazný politik. Czech Coal vlastní trojice agresivních výtečníků Pavel Tykač, Petr Pudil a Vasil Bobela.

Jako již tradičně označil Bursík za hlavního lobbistického hráče polostátní energetický holding ČEZ. „Stát neovládá ČEZ, ale ČEZ ovládá stát. Řečeno s jistou nadsázkou. Ale v podstatě je to tak, že impérium, které Martin Roman vytvořil, dokáže úplně všechno. Dokáže změnit usnesení vlády, dokáže zalobbovat v Evropském parlamentu a vydělat 68 miliard korun na úkor státu, dokáží získat většinu v Poslanecké sněmovně i v Senátu“.
-mot-

Předcházející článek

Slavičínský Prabos plus bude vyrábět boty pro německý Bundeswehr

Následující článek

Sluha českého sportu včera agitoval v ostravském hotelu Atom