Michal Jelínek chce do roku 2012 dobýt třetinu ruského trhu facility managementu

„Máme v plánu do roku 2012 obsadit třetinu ruského trhu v oblasti facility managementu,“ prohlásil koncem roku 2009 generální ředitel ruského oddělení společnosti OKIN Group Jaroslav Veselý. Smělé tažení hodlá skupina začít na Urale.

Výbojnou strategii má realizovat nový manažerský tým ruské pobočky OKIN Groupu. „Moskevský tým dokázal za půl roku práce zvýšit počet uzavřených smluv o šedesát procent. Vkládám proto velké naděje do nového managementu na Urale,“ říká Veselý. Mezi klienty ruské větve patří například Raiffeisenbank, Société Générale nebo Rosbank. Jediným vlastníkem skupiny OKIN Group je Michal Jelínek, jemuž bude v neděli 38 let.

Alexej Malcev, generální ředitel ruské firmy UK R-management, která se také zabývá správou nemovitostí a sídlí v Jekatěrinburgu, se domnívá, že čeští konkurenti nejsou dostatečně obeznámeni se situací na uralském trhu s nemovitostmi. „Správa nemovitostí zatím není v Uralské oblasti příliš rozvinutým trhem. Chybí poptávka. Všechny společnosti spravující nemovitosti v Jekatěrinburgu byly zřízeny developery,“ prohlásil v rozhovoru pro agenturu UrBK Malcev.

Trh se službami v oblasti správy nemovitostí se v Rusku teprve začíná rozvíjet. Celkem na něm působí kolem 200 společností. Třeba v Německu jich je devatenáct tisíc. Z těchto čísel je patrné, že příležitosti se nabízejí. Vždyť jen v Moskvě se kapacita trhu oceňuje na 400 až 600 milionů dolarů.
Pro portál motejlek.com Natálie Sudlianková, Pražský telegraf

OKIN Group
Společnost O.K.IN vznikla v roce 1993 jako společný česko-německý podnik. Po třech letech německý akcionář získal 100 % akcií podniku. V roce 2004 vstoupila společnost na slovenský trh a o dva roky později ji český management odkoupil od německých majitelů. Od roku 2007 společnost funguje OKIN Group jako holding, v jehož rámci působí celá řada firem, zabývajících se správou a využitím nemovitostí a mimoto také školením a vzděláváním. Společnost má pobočky v Česku, na Slovensku, Ukrajině, v Bulharsku, ve Švédsku a v Rusku.

Předcházející článek

Sârbu nalil do agentury Mediafax krátce před jejím prodejem Nově 209 milionů korun

Následující článek

Spolumajitel českého Robotermu se stal ministrem ve vládě Sverdlovské oblasti