Miroslav „Kalda“ Kalousek je politický a obchodní genius. Pokud Nejedlý se Šloufem nevymyslí zázrak, definitivně se stává nejmocnějším mužem v zemi.

Miloš Zeman sice zvítězil v prvním kole prezidentské volby, ale sotva čtvrtina hlasů a ani ne jednoprocentní náskok před Karlem Schwarzenbergem z něj dělá pro druhé kolo jasného outsidera. Hlasy dostane jenom od tradičních příznivců ODS, Bobošíkové, komunistů a pár voličů ČSSD. To na ministra zahraničí stačit nebude. Ani náhodou.

Pokud Zemanovi kormidelníci Nejedlý a Šlouf nevymyslí zázrak, velkým vítězem prezidentských voleb bude Miroslav Kalousek, autor a majitel projektu TOP 09. Kalousek nejprve zmanipuloval stárnoucího, ale populárního Karla, následně naivní a vesměs velmi slušné starosty. Do pražských voleb mu dělal loutku exguvernér Tůma. Kalousek místo něj dokonce chodil na důležité schůzky. Jako ministr financí nejen, že vládne státní pokladně a trvale si dělá dobrý den z premiéra Nečase, ale spravuje majetky státu typu ČEZ. Nyní bude mít ještě prezidenta se všemi jeho pravomocemi. A ty, věru nejsou tak úplně malé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Někdo říká, že se kníže jako prezident emancipuje. Tomu nevěřím. Kalousek přece jenom není Bursík.

Volby naopak znamenají velkou prohru pro mnohamiliardového neplatiče dluhů a na VZP mohutně přicuclého Tomáše Chreneka a také mediálního predátora Jaromíra Soukupa. Pro Jana Fischera podpora těchto dvou mužů znamenala polibek smrti. Soukup jich má za sebou už docela dost.
-mot-

Předcházející článek

Třetí největší advokátní kancelář v zemi podle tržeb a druhá v zisku má deset vlastníků

Následující článek

Neskutečná čísla nalinkoval Anthony Denny pro AAA Auto Group