Na hoteliéra Vladimíra Dohnala letí válečná sekera od Radovana Vítka

Podle informací webu motejlek.com se v některých zítřejších denících objeví inzerát, v němž Advokátní kancelář Rybář, Soppé & Partneři hledá další věřitele společnosti Top Hotels Group. A to za účelem koordinace společného postupu. Vlastníkem Top Hotels Group je Vladimír Dohnal.

Na první pohled je zřetelné, že za inzerátem stojí „nemajetný“ realitní magnát Radovan Vítek. Tomáš Rybář je totiž jeho výhradním právním zástupcem. Vítek je znám tím, že si libuje v nepřátelských převzetích. Tímto způsobem například v minulosti pohltil spotřební družstvo Včela a řadu dalších majetků.

Nyní má políčeno na Top Hotels Group. Dohnalova skupina disponuje hotely Top Hotel Praha, Albion Hotel a Garni Hotel Praha. Disponuje 1220 pokoji a kongresovou kapacitou kolem pěti tisíc míst. Zmíněné hotely leží na pozemcích o celkové rozloze kolem 90 tisíc metrů čtverečních. To už je velmi zajímavé sousto. Vítek může disponovat některými citlivými informacemi. Šéf jeho hotelové skupiny CPI Hotels Jan Kratina pro Dohnala v minulosti pracoval. Byl dokonce jedním ze dvou kandidátů na generálního ředitele. Místo nakonec nedostal.

Top Hotels Group v posledních dvou letech čelí, stejně jako další ubytovací zařízení v České republice, poměrně výraznému propadu v hospodaření. „V letech 2008 a 2009 došlo ke zhoršení výsledků. Nějaké závazky po splatnosti máme, ale nejde o nijak vysoké sumy. Zhruba ve stejné výši máme i pohledávky,“ řekl webu motejlek.com Dohnal.

Největší Dohnalovou zátěží je zhruba 400 milionový úvěr u Raiffeisenbank. Získal ho přes Radovana Vávru a jeho kontaktu ve vedení banky. Konkrétně šlo o člena představenstva Rudolfa Rabiňáka, jehož počínání bylo více než diskutabilní. Dohnal za získané úvěry platil provize.
-mot-

Předcházející článek

Penta se ve Fortuně neobejde bez otců zakladatelů, Boumu střídá Horáček

Následující článek

Novu a celou skupinu CETV opouští Milan Cimirot, jednatel a výkonný ředitel CET 21