Na on-line trh s cestovními službami vstupuje nový hráč

Společnost Travel a la carte, jejíž frontmankou je Ivana Hronová, vstupuje na trh se stejnojmennou cestovní aplikací. Na jediné platformě bude možné zarezervovat letenky, ubytování, vstupenky na akce, city tours. Hronová je dcerou přední tuzemské podnikatelky Ivany Tykač.

Aplikace využívá technologie jako je machine learning, big data a payment solution.
Machine learning funguje na bázi mobilního cestovního agenta Foxi (obdoba Siri), kterého je možné se zeptat na cokoli. Buď odpoví sám nebo dojde k přepojení na zákaznický servis. V případě big dat aplikace upravuje informace a nabídku každému uživateli podle jeho profilu. Čím více dat, tím je nabídka relevantější, tedy v zásadě šitá na míru. Cílem payment solution je platit a měnit peníze přes aplikaci pomocí telefonních čísel a QR kodů. V zásadě jde o to, aby uživatel byl schopen zaplatit kdekoliv na světě i bez platební karty či hotovosti komukoliv, kdo také bude mít aplikaci. Jinak platit bude možné prostřednictvím systémů Alipay, Wechat, PayPal, ApplePay, Android Pay, platebními kartami.

Aplikace bude ke stažení prostřednictvím AppStore a Google Play v polovině července. Partnery Travel a la carte jsou například čínská EIG Pay, která vytvářela Alipay, indická Seraphic Solution, český prodejce letenek Kiwi, provozovatel krátkodobých pronájmů Empirent, cestovní kancelář Exclusive Tours, specialista na eventy, atrakce a ubytování Innstant nebo monacká firma na zážitky Novae.

Byznys model ambiciózního projektu se silným akcentem na čínský teh je postaven na provizích od dodavatelů a po spuštění Payment solution i z transakcí a směnění měn.

Předcházející článek

Veterán akvizičního financování Ivan Meloun nejen o rekordní zaoceánské transakci

Následující článek

Nová kometa na slovenském byznysovém nebi