Nadace VIA a motejlek.com se staly partnery

Web motejlek.com se stal od začátku května partnerem Nadace VIA, která se řadí mezi největší a nejaktivnější dobročinné instituce v České republice. Nadace VIA podporuje aktivity, jimiž se lidé snaží ovlivňovat chod věcí veřejných a život kolem sebe, podporuje ty, kdo se rozhodli nečekat až změnu zařídí někdo jiný a začali sami jednat. Obnovuje tradice dárcovství, investuje do životaschopnosti českých neziskovek.

Motejlek.com přináší původní informace ze světa businessu lídrům českého ekonomiky a všem, kdo se zajímají o dění na hospodářské scéně.

Ve Spojených státech, kolébce filantropie, jsou to často právě úspěšní podnikatelé, kteří jsou štědří a o svůj úspěch se dělí s ostatními. Třeba tak, že podpoří kvalitní dobročinný projekt, zřídí svou nadaci, nebo že si u existující nadace založí svůj dárcovský fond.

Podobně se před pár lety zachoval např. Jeff Skoll, zakladatel eBay, který je již několik let průkopníkem nových trendů ve filantropii – “venture filantropie” a podpory “sociálního podnikání”.

Během roku 2009 bude Nadace VIA společně s motejlek.com přinášet zajímavé a důležité informace týkající se dárcovství a filantropie.
Jiří Bárta, Miroslav Motejlek

Předcházející článek

NWR prudce posiluje, veze se na včerejší americké vlně

Následující článek

Automobilky v USA dál krvácejí, Ford ale v dubnu předstihl Toyotu