Nájezd Radovana Vítka na hoteliéra Dohnala graduje, ten přišel o finanční rezervu

Jak informoval motejlek.com v polovině května, realitní magnát Radovan Vítek se pokouší nepřátelsky převzít hotelovou skupinu Top Hotels Group Vladimíra Dohnala http://www.motejlek.com/na-hoteliera-vladimira-dohnala-leti-valecna-sekera-od-radovana-vitka. Nyní se patrné, že Vítek stupňuje tlak. V posledních dvou týdnech se mu podařilo koupit několik pohledávek za Dohnalovou společností. Stal se tedy významným věřitelem.

Vítkovi výrazně pomohla i událost z minulého týdne. Top Hotels Group měla u Raiffeisenbank něco jako rezervní fond, který obsahoval 53 milionů korun. Banka minulý týden tuto částku započetla a strhla ji Dohnalově firmě z úvěru. Webu motejlek.com to potvrdil sám Dohnal. Top Hotels Group momentálně Raiffeisenbance dluží kolem 350 milionů korun. „Bance jsem vždy řádně platil a 53 milionů je jako mimořádná splátka. Já na tom vydělám cca 500.000,- Kč měsíčně na úrocích. Jestli jsem se rozhodl správně, ukáže čas,“ popsal situaci pro motejlek.com Dohnal.

Nyní se situace jeví tak, že Dohnalova společnost je v zásadě obnažena a bez finanční rezervy. Nájezdník Vítek má možnost udeřit v plné síle. Vzhledem k tomu, že drží nesplácené pohledávky za Top Hotels Group, může vyvolat insolvenční řízení. Druhou možností je koupě 350 milionové pohledávky od Raiffeisenbank. Vzhledem k tomu, že je zřejmě vůbec největším tuzemským klientem této dcery rakouského bankovního koncernu, jistě může uspět.

Pokud Vítek nakonec Dohnalův hotelový byznys převezme, je podle informací webu motejlek.com připraven ubytovací komplex Top Hotels Group na Praze 4 na nějakou dobu uzavřít.
-mot-

Předcházející článek

Polskou Energu chce koupit i Daniel Křetínský

Následující článek

Zdeněk Bakala spustil akci „Kníže na Hrad“