Nejhorším investičním počinem roku 2010 jsou Kellnerova dvě procenta v Generali

Petr Kellner letos v dubnu koupil za 562,5 milionů eur 2,02 procenta italské pojišťovny Generali. Aktuální tržní kapitalizace balíku je o 115,65 milionů (přes 2,9 miliard korun) nižší, což představuje propad o 20,5 procent. Žádný jiný český investor v letošním roce netratil na jednom obchodu tak velkou částku. Ztrátu poněkud snižuje květnová dividenda ve výši jedenácti milionů eur.

Šestačtyřicetiletý Kellner se na druhou stranu stal členem hlavního akcionářského bloku jedné z největších světových pojišťovacích skupin. Jeho lídrem je s 13,47 procenty Mediobanca, dále do něj patří Bank od Italy, BlackRock, De Agostini – B&D Holding Group, Effeti a Caltagirone Group. Kellnerův podíl je ze zmíněných zatím nejmenší. V každém případě je členství v této vybrané společnosti velkou věcí.

Ztrátu na Generali Kellner hravě překonal účastí na dvou vůbec nejziskovějších tuzemských transakcích letošního roku. Jde o exit Honor Investu z Pražské energetiky a vypořádání prodeje podílu v ArcelorMittalu Ostrava. Profity z těchto dvou obchodů mnohonásobně převyšují prozatímní ztrátu na Generali.
-mot-

Předcházející článek

Šéf BHP Billiton Kloppers po dvou neúspěšných megapřevzetích, jde na třetí pokus

Následující článek

Facebook.com porazil google.com, na Google to ale zatím nestačí