Nemovitosti slezského schiebera Radima Masného jsou v exekuci

Opavan Radim Masný byl zvyklý pohybovat se ve velkých číslech, když šlo o peníze. Ostatně míval blízko k operacím Miroslava Šloufa, a při těch se nešetří. Teď ale dluží tu a tam po drobných milionech a na jeho nemovitosti padají exekuční příkazy.

Z Masného význačných kousků stojí za zmínku zejména záhadné ovládnutí/ukradení společnosti Petrcíle vlastnící 14,8 procent akcií někdejší Nové hutě, dnešní ArcelorMittal Ostrava. Petrcíle, která akcie koupila od státu za směšných 850 milionů korun, se od Masného dostala k Pavlu Tykačovi a Petru Kellnerovi. Majitel ArcelorMittal Ostrava Lakšmí Mittal ji od Kellnerovy PPF (s Tykačem v pozadí) koupil za 7,2 miliardy.

Teď má ale Masný, mimo jiné někdejší spolumajitel a spoluhrobník Chemapolu, starosti jiného řádu. Je ve svém rodném kraji popotahován kvůli neproplacené směnce na 3,36 milionu korun z roku 2005 a dalším dluhům. Věřitel Jiří Zeman na něj podal u ostravského krajského soudu insolvenční návrh.

Nejzajímavější je na něm soupis exekucí, které jsou kvůli různým částkám v řádu jednotek milionů uvaleny na Masného dům a pozemky v Karlově pod Pradědem na Bruntálsku. Exekuce byly letos v létě nařízeny mimo jiné ve prospěch jiného Slezana Dalibora Tesaře a jeho krnovské společnosti cresco&finance. Tesař je v kraji také slavná postava, sponzor vládní straničky LIDEM a hlavně v posledních třech letech, jak nedávno upozornil server Česká pozice, prostřednictvím svých firem příjemce obrovského množství státních zakázek od Ředitelství silnic a dálnic.

Další exekuce Masného majektu je ve prospěch Mariana Kuśe z Českého Těšína. Rovněž pozoruhodný člověk. Komunální politik, kdysi vlivný slezský kádr ČSSD, obchodník s realitami, hoteliér a bývalý spolupracovník StB.
Prostě pestrá společnost. Tak, jak je u Masného zvykem.
-pes-

Předcházející článek

Kadas’, Bakala’s, and Holeček’s freight forwarder wants to take over the Croatian equivalent of ČD Cargo

Následující článek

Karel Komárek potvrdil, ze má srdce knížete Rohana. Zaplatil 5,565 miliard korun a má tak celou Sazku