Opatovická elektrárna má komplet nové představenstvo a vrací se k původnímu názvu

J&T Finance Group vyměnila celé představenstvo elektrárenské společnosti International Power Opatovice. Nové vedení firmy zároveň rozhodlo o změně názvu. Firma se vrátí k pojmenování Elektrárny Opatovice, kterou nesla v letech 1992 až 2005. Změny souvisejí se změnou vlastníka. Britskou korporaci International Power nahradila finanční skupina J&T. Stálo ji to 17,7 miliard korun. Kromě toho převzala dluh ve výši 4,8 miliard.

Novým předsedou představenstva se stal jednatřicetiletý blízký spolupracovník Daniela Křetínského Jan Špringl. Členy se dále stali finanční ředitelka elektrárny a teplárny Hana Krejčí, Tomáš David a výkonný ředitel Ladislav Kudrnáč. Předsedou dozorčí rady byl zvolen Igor Rattaj z J&T. Z představenstva do dozorčí rady přešli primátor Hradce Králové Otakar Divíšek a primátor Pardubic Jaroslav Deml.

Opatovická elektrárna provozuje vlastní energetický zdroj o instalovaném výkonu 363 megawattů. Elektřinou a teplem zásobuje mnoho desítek tisíc domácností v regionu východních Čech. Drží 48,67 procentní podíl v Pražské teplárenské, pod níž spadá Energotrans se svou Elektrárnou Mělník I. Loni vydělala 2,5 miliard korun po zdanění.

V dohledné budoucnosti by se měly „nové“ Elektrárny Opatovice stát součastí Energetické a průmyslového holdingu, jehož vlastníky jsou Daniel Křetínský/J&T/PPF. Firma dále prodá svůj podíl v Pražské teplárenské společnosti ČEZ.
-mot-

Předcházející článek

Nezadržitelný vpád Daniela Křetínského do pražských domácností

Následující článek

Sazka straší akcionáře zpoplatněním 17,2 miliard