Ostravským hutím ArcelorMittalu hrozí podle FT uzavření

Britský deník Financial Times zveřejnil seznam hutí ocelářského konglomerátu ArcelorMittal, kterým hrozí uzavření. Bohužel se na něm ocitla i Ostrava. V severomoravském městě sídlí společnost ArcelorMittal Ostrava. Největší tuzemská ocelárna se zhruba deseti tisíci zaměstnanci skutečně čelí vážným problém. Jak uvedl před dvěma týdny deník E15, ArcelorMittal Ostrava pojede pouze na jednu ze čtyř vysokých pecí a uzavře až dvě ze tří koksárenských baterií. Ve světle těchto informací by uzavření provozů v Ostravě dávalo smysl. Firmě se výrazně přitížilo letos v únoru, kdy největší odběratel surového železa Evraz Vítkovice Steel začal dovážet surovinu z vlastních továren v Rusku.

Není vyloučeno, že potíže ostravské hutní společnosti, mohou mít dopad na dokončení transakce mezi českým státem a skupinou ArcelorMittal. Před více než tři čtvrtě rokem se obě strany dohodly, že ArcelorMittal koupí za 6,8 miliard korun od státu téměř jedenáct procent v ArcelorMittalu Ostrava. Bylo by do jisté míry zvláštní, aby největší světový ocelář investoval 330 milionů dolarů do akcií společnosti, které hrozí uzavření.

Na černé listině Financial Times jsou dále továrny ArcelorMittalu ve francouzském Florange, v německých Brémách, belgickém Lutychu a v amerických městech Weirton a Cleveland.
-mot-

Předcházející článek

Těžká rána pro drsné Komárky

Následující článek

Zemřel papírenský magnát polského původu Richard Pratt