Pandrholové: Kdo urve poslední zbytky po Janouškovi aneb Tradice s korupcí, budoucnost s malversací

Příští týden proběhnou komunální volby. Ty v Praze budou nejdražšími/nejnákladnějšími v české historii (podle výdajů na jednoho občana). Vypadá to, jakoby mělo jít o poslední možnost něco šlohnout z majetku hlavního města.

Prahu zavalilo neuvěřitelné množství obskurních postav a figurek. Pobaví především Hulinský z ČSSD. Desetimilionovoé tantiemy, které od posledních voleb inkasoval, se na něm projevily dosti neblaze. Za šíbra lze označit i lídra ODS Bohuslava Svobodu. Na bilboardu s jeho postavou, který rozesměje, je například napsáno „Volte jistotu“. Před pár lety kandidoval v senátních volbách za blok vedený Unií svobody. Příště ho možná potkáme u Kalouska nebo ve straně dRath.

Za vůbec největší drzost považuji slogan ODS „Tradice i budoucnost“. Nepochybně správněji by bylo „Tradice s korupcí, budoucnost s malversací“.

Kdo nakonec vyhraje, je v zásadně jedno. Zvolení zástupci stejně vládnout nebudou. Moc bude patřit těm neviditelným (zatím), kteří platí kampaň. Můžeme jim říkat třeba AKCIONÁŘI. Bojuje se hlavně o to, kdo vystřídá/nahradí Janouška.

Předcházející článek

Roadshow Fortuny proběhne v Praze, Varšavě, Bratislavě, Vídni, Frankfurtu, Londýně a Miláně

Následující článek

Lukačovic topí pod kotlem stále vydatnějším palivem, Seznam.cz je nejziskovější mediální firmou v zemi