Patrik Tkáč a Daniel Křetínský koupí mediální dům Ringier Axel Springer CZ

Akcionáři Energetického a průmyslového holdingu Patrik Tkáč a Daniel Křetínský pravděpodobmě velmi razantně vstoupí na mediální scénu. Jestli se nestane něco mimořádného, koupí od švýcarsko-německého koncernu Ringier Axel Springer Media jeho českou pobočku, jejíž vlajkovou lodí je bulvární deník Blesk.

Oba kapitalisté získají za odhadem něco více než pět miliard korun největší český printový mediální dům, představovaný vydavatelskou společností Ringier Axel Springer CZ a její tiskárenskou dcerou Ringier Axel Springer Print CZ. Ačkoliv i tomuto mediálnímu domu, vydávajícímu vedle nejčtenějších českých novin Blesk i další bulvár Aha!, deník sport nebo časopisy Abc, Reflex a další, trvale padají všechny podstatné ukazatele od počtu čtenářů, přes tržby až po ziskovost, stále je na tom relativně dobře.

Loni zaznamenal při dvoumiliardových tržbách zisk před zdaněním 498 milionů korun. Proti předešlému roku to bylo dokonce zlepšení o 55 milionů, to je ale zkresleno dividendou z tiskáren ve výši 141 milionů, která v roce 2011 nebyla vyplacena.
-mot,pes-

Poznámka redakce: Částka, ze kterou Tkáč a Ketínský nakonec Ringier Axel Springer CZ kupují, se pohybuje kolem 4,7 miliard korun.

Předcházející článek

Řetězec Hruška místo prodeje expanduje, alespoň zatím

Následující článek

Arx Equity Partners po deseti letech opouští polský Ergis