Pavel Švarc: „Už to nebylo sexy“

Pavel Švarc opouští ke konci roku státní společnost Čepro, kde působí jako předseda představenstva a generální ředitel. Od poloviny ledna příštího roku nastupuje do skupiny KKCG Karla Komárka prostředního. Bude řídit Komárkův byznys v segmentu zpracování ropy v Rusku a východní Evropě. Stěžejním projektem je ropný terminál v Primorsku poblíž St. Petěrsburgu. Definitivní rozhodnutí o jeho výstavbě by mělo padnout v březnu 2009.

Web motejlek.com o Švarcově odchodu z Čepra a nástupu do KKCG informoval jako první již 26. listopadu letošního roku http://www.motejlek.com/news/pavel-svarc-konci-ve-statnim-cepru-bude-pro-komarka-stavet-ropny-terminal-v-rusku/.

Mluvčí KKCG Dan Plovajko tehdy hrubě zalhal a zprávu označil za nepravdivou. Nicméně v den, kdy na webu vyšla, Karel Komárek prostřední rozjel v centrále KKCG vyšetřování. Chtěl zjistit, odkud informace unikla. Komárek totiž Švarcovi slíbil, že jeho nástup do KKCG zůstane utajen. 

Švarc zase řekl, že jde o fámu. „Sorry, byla to z mé strany taková zpravodajská hra,“  řekl dnes webu motejlek.com Švarc. Odchod z Čepra označil za logický krok v kariéře. „Už to nebylo sexy,“ dodal.

-mot- 

Předcházející článek

Investiční tipy

Následující článek

O ČSA nebude zájem, stát dostane mnohem méně, než si představuje