Penta je posledním relevantním zájemcem o rakouský strojírenský holding A-TEC Industries

V rakouských mediích se objevila informace, že Penta Investments směřuje k dohodě s Mirkem Kovatsem o převzetí A-TEC Industries. Kovats je největším akcionářem v insolvenci nacházejícího se největšího rakouského strojírenského koncernu. Podle sdělení v magazinu Format Penta slevila na požadovaných garancích.

Zdá se, že právě garance jsou problematickým bodem vyjednávání o převzetí kontroly nad A-TEC Industries. Penta rozhodně rozsah garancí nesnížila. Je jasné, že nechce, aby na ni později vypadli z „Kovatsovi skříně“ nějací kostlivci, kteří by měli dopad na hodnotu společnosti. Penta proto po Kovatsovi chce, aby případné ztráty, plynoucí z kostlivců, v budoucnu kompenzoval. I z tohoto důvodu zatím není dohoda na spadnutí. Přesto je Penta posledním relevantním zájemcem o strojírenskou skupinu.

Informace z rakouských médií měly významný dopad na cenu akcií A-TEC Industries. Od začátku týdne posílily o více než 100 procent. Včera po velmi volativním obchodování přidaly solidních patnáct procent.
-mot-

Předcházející článek

Vítězové kvízu VI. o půlroční předplatné motejlek.com

Následující článek

Navždy odešel Ctirad Mašín, bojovník proti komunistické diktatuře