Penta prodala skupině Advent International strojírenské společnosti TES Vsetín a Mezservis

Private equity skupina pokračuje v úspěšném prodeji svých majetkových účastí. Tentokrát prodává strojírenské podniky z Valašska TES Vsetín a Mezservis skupině Advent International. Podle výše IRR (vnitřní výnosové procento) jde pro Pentu o jednu z historicky nejúspěšnějších transakcí. Na úspěšném prodeji se zásadně podílel investiční manažer Václav Brož.

Vzhledem k tomu, že motejlek.com zná, za kolik Penta v roce 2008 TES Vsetín koupila, jde o obchod za miliardy korun. Výrobce generátorů a elektromotorů patří mezi dodavatele významných světových producentů v energetice a elektrotechnice. Šlo o jeden z posledních větších obchodů, na kterých se v Pentě podílel dnešní investiční ředitel skupiny PPF Martin Štefunko. Zhruba třetinový Mezservis Penta koupila loni od Viléma Kumbára. Jde o výrobce elektrických pohonů, automobilové zkušební techniky, výtahových a dalších rozvaděčů.

Prodej obou společností potvrdil po úspěšném odchodu z Žabky zvýšenou schopnost Penty prodávat aktiva za velmi vysoké ceny. Zároveň se potvrzuje, že čeští a především zahraniční investoři mají pro nákupy v Česku připravenou dostatečnou zásobu peněz.
-mot-

Předcházející článek

Největší ruský internetový vyhledávač směřuje na Nasdaq

Následující článek

Nekoupit International Coal Group loni v létě za zhruba 5 USD se ukázalo jeko velmi špatné rozhodnutí