Penta vstupuje do multimiliardové polské skupiny NFI Empik Media & Fashion

Skupina Penta Investments vstupuje do smíšeného polského holdingu Narodowy Fundusz Inwestycyjny Empik Media & Fashion (NFI EM&F). V případě, že všechny procesy proběhnou, jak mají, půjde o dosud vůbec největší jednotlivou investici Penty v její historii.

Penta se v transakci spojila s lucemburskou společností Eastbridge, která už vlastní 60 procent na varšavské burze listované NFI EM&F. Společně osloví s nabídkou minoritní akcionáře, především fondy. Prvním cílem je překročit 80 procent plus jednu akcii a následně vykoupit všechny akcie a NFI EM&F stáhnout z burzy. Ve finále by mělo dojít k přerozdělení podílů výrazně směrem k Pentě. Cílový stav je zhruba 50 : 50.

NFI EM&F loni v přepočtu utržila téměř 19 miliard korun, EBITDA překročila 1,5 miliardy a EBIT se pohyboval kolem 540 milionů. Maloobchodní aktivity provozuje kromě Polska v Rusku, na Ukrajině, v České republice (zatím jeden obchod Amersport), na Slovensku, v Německu, Turecku a Rumunsku. Prodává mediální a zábavní produkty, oblečení, obuv, hračky a doplňky pro děti, kosmetiku, provozuje jazykové kurzy. Disponuje sítí více než 750 obchodů.
-mot-

Předcházející článek

Prodej Eltoda se komplikuje, Natland Group ukončil jednaní

Následující článek

Sazka počítá, že udrží až 95 procent loterijního trhu. Letošní tržby by měly překročit 7 miliard korun