Pentu opustí úspěšný investiční ředitel Martin Štefunko

Jednatřicetiletý Martin Štefunko patří mezi nejpronikavější mozky slovensko-české private equity skupiny Penta Investments. Odchází po necelých devíti letech. Štefunko se podílel na zřejmě vůbec nejúspěšnějším projektu Penty, kterým byl nákup a následný prodej Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava.

Akvizice proběhla prostřednictvím LBO (leveraged buy-out). V Česku šlo zřejmě o historicky první převzetí tohoto druhu, které proslavila především americká private equity ikona Kohlberg Kravis Roberts. Penta na obchodu vydělala několik miliard korun.

Mezi další Štefunkovy klíčové projekty patří sázkový a hazardní holding Fortuna, expanze největšího regionálního farmaceutického řetězce Dr. Max nebo převzetí německého výrobce krmiv pro domácí zvířata Gimborn.

Investiční ředitel Penty se rovněž profiluje jako ekonom. Byl předsedou Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz, vydal knihu Ekonómia slobody a patří mezi přední slovenské exponenty rakouské ekonomické školy, která představuje jeden z nejpozoruhodnějších a nejzajímavějších směrů v dějinách ekonomického myšlení.
-mot-

Předcházející článek

ABS Jets se stala autorizovaným dealerem Embraeru v ČR a na Slovensku

Následující článek

Orco stále nezveřejnilo loňské hospodářské výsledky