Podle Maurerova výběru GRAND RESTAURANT je restaurantem roku Alcron. Hodnotitelé jsou ale příliš měkcí

Letošní pořadí se zásadně neliší od výsledků z posledních let. Většina podniků v popředí si udržuje pozici a před lety nastavenou laťku. Letos do respektovaného Maurerova výběru GRAND RESTAURANT přispělo známkami 488 hodnotilů, kteří souhrně utratili přes 6,7 milionů korun.

Celkovým vítězem se stala restaurace Alcron, která se nachází v hotelu Radisson SAS ve Štěpánské ulici v Praze, následují La Dégustation Bohême Bourgeoise, Francouzská restaurace v Obecním domě, Rialto Ristorante, což je nejvýše umístěný mimopražský podnik, V Zátiší, Bellevue, La Rotonde v Radisson SAS, Le Terroir, U Kastelána a desítku uzavírá Allegro z hotelu Four Seasons. První český podnik s michelinskou hvězdičkou pak zvítězil v hodnocení „expertů“. V tomto případě bych rozhodně doporučoval držeti se hodnocení hodnotitelů a preferoval jejich pořadí.

V klíčové kategorii 10 nej v jídle zvítězil rovněž Alcron, za nímž se umístnily podniky Cicala Trattoria a The Sushi Bar. Další hodnocení lze nalézt na webové stránce http://www.grandrestaurant.cz/.

Drobnou vadou na kráse Maurerova výběru je mimořádná měkkost hodnotitelů. Například etrémní množství jedniček za jídlo rozhodně neodráží kvalitu jídel i v těch nejlepších českých restaurantech. Jednička totiž znamená excelentní.

-mot-

Autor článku je jedním z hodnotitelů a v posledním roce udělil jedinou jedničku za jídlo. Dostal ji restaurant V Zátiší.

Předcházející článek

Vládci gruzínské energetiky Tesař a Krušina sílí, koupili další energetickou firmu v horké kavkazské zemi

Následující článek

Pozor na obchodníky, kteří vám nutí ČEZ