Potvrzeno: Wood & Company Financial Services mohutně zalovila v UniCreditu

Český makléřský dům Wood & Company Financial Services vydatně posiluje. Zároveň se potvrdila starší informace uveřejněná na motejlek.com, že náběr se uskuteční především v UniCredit CAIB. Kromě Marka Robinsona Wood & Company z UniCredit CAIB získala Sebastiana Siejka, Grzegorze Skowrońskeho, Petera Kainedera a Jaroslawa Deryla. Ve hře mohou být ještě další jména, především Paweł Tamborski.

Wood & Company Financial Services se v posledních letech profiluje jako investiční banka, kromě toho jde o největšího obchodníka s akciemi ve střední a východní Evropě. Loňský objem obchodů překročil 400 miliard korun. Pověst společnosti je dobrá a proto se jí daří získávat zajímavé kontrakty. Loni například radila korejské Doosan Heavy Industries při akvizici Škody Power. Šlo o obchod za 451,6 milionů eur. Dále organizovala pro Sanofi-Aventis nabídku na úplné převzetí Zentivy. Tady už šlo o desítky miliard korun.

Dobrá pověst je doprovázena slušnými zisky. V roce 2008 WCFS vydělala 126,5 milionů korun po zdanění. Loni to byl pouhý milion. Údaj byl ale zásadně zkreslen. Šlo především o to, že vlastníci Andrea Bartoňová, Jan Sýkora, Vladimír Jaroš a Ĺubomír Šoltýs si meziročně navýšili mzdové náklady ze tří milionů v roce 2008 na loňských 121 milionů. Znamená to, že každý z nich měsíčně inkasoval 2,5 milionů korun. K těmto zajímavým penězům je třeba ještě přičíst 100 milionovou dividendu, kterou WCFS vyplatila mateřské Wood & Company Group. Za lucemburskou společností stojí zmíněná čtveřice. Celkem si tedy vlastníci loni přišli na 221 milionů korun. Na jednoho připadá více než 55 milionů.
-mot-

Předcházející článek

Do konce září bude na motejlek.com zveřejněn seznam 300 nejbohatších Čechů a Slováků

Následující článek

Jaromír Soukup rozjíždí svoji dálnici do státního