Když se řeže maso: PPF srazila výdaje na vedoucí pracovníky v O2 o 42 procent

Očekávaný personální řez ve společnosti Telefónica Czech Republic (již brzy O2 Czech Republic) je v plném proudu. PPF, která před necelými pěti měsíci převzala majoritní podíl v telekomunikační společnosti, snižuje stavy a především osobní náklady. Jestliže ještě na konci zimy platilo, že “na tomhle těle je pořád hodně tuku”, dnes je situace mnohem přiměřenější k tržní realitě.

Výdaje na vedoucí pracovníky díky pročištění organizační struktury klesly o 42 procent. Počet zaměstnanců ve středním managementu se snížil o čtvrtinu, ve vyšším a top managementu o 35 procent. Některé kanceláře typu open space v centrále zejí prázdnotou. Generální ředitel Luis Malvido nevydržel ostré tempo ani tři měsíce. V Telefónice dostávají daleko větší prostor obchodníci, kteří jsou v přímém kontaktu se zákazníky.

Před příchodem PPF v Telefónice pracovalo několik set lidí s měsíčním platem v šestimístném řádu. Socialistický charakter podniku se mění na ryze kapitalistický. Střídmost nového vlastníka také pocítily některé poradenské firmy jako třeba McKinsey & Company.

PPF Petra Kellnera celkově přijde akvizice 65,9 procent Telefóniky Czech Republic na téměř 2,5 miliard eur.

motejlek.com o zahajení personálních čistek v managementu informoval už na začátku února.
-mot

Předcházející článek

Petr Paukner jde do nového dobrodružství bez Ulčáka a Prádlera

Následující článek

Seznam nejbohatších Čechů a Slováků čítá už 389 jmen