PPF ujišťuje Rusy, že to s investicemi myslí vážně

Po spekulacích ruského tisku, že PPF Group zvažuje prodej svých ruských aktiv, zejména klíčové Home Credit and Finance Bank, si skupina Petra Kellnera, která tyto informace popřela, dává záležet, aby Rusy ujistila, že její investice ve velké zemi jedou podle plánu. Mikroakcionář skupiny (0,53%) Jean-Pascal Duvieusart takto promluvil o plánované útratě pro zbytek roku 2014.

Belgičan pro ruskou agenturu ITAR-TASS uvedl, že PPF letos dokončí třetí a čtvrté stádium obřího moskevského logistického centra South Gate a také kancelářský komplex Comcity. Do dokončení South Gate s celkovou plochou 550 tisíc metrů čtverečních letos skupina vloží 130 milionů dolarů. Zatím má logistický park 55 tisíc metrů čtverečních, jejich vybudování stálo 85 milionů dolarů.

Náklady na Comcity, v němž bude hlavním nájemníkem telco operátor Rostelecom, se vyšplhají na 270 milionů dolarů. Duvieusart dodal, že PPF Group rozhodně neplánuje svůj budovaný majetek v Rusku prodávat. „Teď je hlavní dokončit projekty a vyjednat nájemníky. Chceme tu dělat realitní byznys,“ pravil.
-pes-

Předcházející článek

Šmejcovi a Komárkovi se zhodnotil podíl v řecké loterii OPAP o mnoho miliard korun

Následující článek

Penta Investments se zřejmě nadechuje k historicky největší akvizici/dvojakvizici