Před třemi lety chytil úpal, měsíc poté se dokonale vypařil

Devětatřicetiletý Tomáš Pitr měl už téměř tři roky sedět ve vězení. Místo toho se pohybuje po světě a poměrně dobře se baví. Oficiálně je na neznámém místě. Dnes jsou tomu přesně tři roky, co ho potkala nemilá zdravotní patálie. Čtvrtého května 2007 odpověděl na dotaz, jak se chystá do vězení, následovně: “Pracuji, včera jsem chytil úpal”.

Zhruba měsíc léčil následky. Hned poté si na poště vyzvedl výzvu k nástupu do basy a během několika desítek hodin “navěky” zmizel. Tehdy byl odsouzen na pět let za dvanáct let starý daňový delikt. Letos mu přibyl další trest. Před necelými dvěma týdny Vrchní soud potvrdil verdikt, v němž stojí, že se Pitr odsuzuje na šest let za obchody s akciemi Setuzy a společnosti Milo Surovárny. Škoda z „nekalých“ transakcí měla přesáhnout 700 milionů korun.

V současné době je Pitr na českém trhu opět aktivní. Prostřednictvím firem Tomáše Maliny obchoduje s řepkou. Například ústecká STZ (výrobní nástupce Setuzy) je na jeho řepce více než závislá. Pitr se rovněž pokoušel o prodej některých svých tuzemských aktiv. Hodně si sliboval od Energy Ústí nad Labem. Nabídka, kterou by si představoval, ale nepřišla.
-mot-

Předcházející článek

Fond Prosperita loni snížil ztrátu z více než půl miliardy na 137 milionů korun

Následující článek

Trochu delší zamyšlení nad českým trhem řepkového semene