Privátní banka roku 2016 podle MotejlekSkocdopole.com

Už tradičně jsme se zhostili vyhodnocení a ocenění nejlepší privátní banky na českém trhu v rámci soutěže Fincentrum Banka roku. Ceremoniál se letos uskutečnil v Praze na Žofíně. Trojici našich finalistů tvořily Komerční banka, Československá obchodní banka a J&T Banka.

Za vítěze jsme nakonec vybrali poslední jmenovanou. Kompletní výsledky budou zveřejněny zde: http://www.bankaroku.cz/#vysledky

V hlavní kategorii Fincentrum Banka roku 2016 vyhrála Komerční banka. Její šéf, Francouz Albert Le Dirac’h byl zároveň zvolen bankéřem roku. V děkovné řeči připomenul, že kdysi spolu s kolegy uchránili mateřskou Société Générale, před mohutnou investicí do fondu Bernieho Madoffa, protože zkrátka nerozuměli jeho struktuře. „Nerozumíme, neplatíme,“ pronesl dvě z mála českých slov, které se prý dosud naučil, jako princip, jímž se řídí. Madoff byl během večera zmíněn několikrát, šéf Fincentra Petr Stuchlík totiž na úvod pustil do sálu jeho proslov z vězení, v němž podvodník vysvětlil, jak lehké bylo jít za hranu.

Mezi pojišťovnami vyhrála v hlavní kategorii Allianz pojišťovna. Pojišťovákem roku byl vyhlášen stejně jako loni Martin Žáček, šéf UNIQA pojišťovny.

Předcházející článek

Bývalý vysoký státní úředník stanul v čele firmy s nešťastným osudem

Následující článek

Kellnerův cost killer si našel nové angažmá