Proč zkoušet nové, když lze využít staré a již osvědčené

Realitní magnát Radovan Vítek chystá další fúzi ve skupině Czech Property Investments. Tentokrát dojde ke spojení společností CPI Reality, Sonax (CZ), Jednota Cheb a Konzum Hradec Králové. Jde o téměř totožný model, který Vítek použil v případě někdejšího spotřebního družstva Včela, které v roce 1997 nepřátelsky ovládl. Později bohaté družstvo přeměnil na akciovou společnost a loni spojil s jinými firmami. Včela se tak rozpustila a zanikla. Téměř veškerý majetek převzala CPI Reality, která bude nástupcem právě fúzujících podniků.

Stejný model se nyní dokončuje i v případě Konzumu Hradec Králové a Jednoty Cheb. Know-how Včely se evidentně osvědčuje (1. uchvácení spotřebního družstva, 2. převod na a.s., 3. zánik a.s.). Konzum i Jednota byly založeny v roce 1957 jako Jednota, lidové spotřební družstvo v Hradci Králové a Jednota, lidové spotřební družstvo v Chebu.

Konzum vlastnil budovy a pozemky v Hradci Králové, Novém Bydžobvě, Starém Bydžově či Vysoké nad Labem. Jednota držela v portfoliu nemovitosti v Chebu, Starém Rybníce, Lipové nebo Lubech, dále pak cenné papíry. Ještě loni byl členem kontrolní komise Jednoty Cheb samotný Radovan Vítek. Zřejmě si to chtěl osobně pohlídat. Co kdyby …. Jednota Cheb měla ještě v roce 1998 téměř 2500 členů, na konci roku 2007 zbyla pouhá dvacítka.
-mot-

Předcházející článek

Obce stupňují boj proti výstavbě letiště v Odoleně Vodě

Následující článek

Dospivův oblíbenec se stal prezidentem Aera Vodochody