Radovan Vítek pokračuje v nákupní horečce, tentokrát koupil za 340 milionů korun sklady a továrny

Dražební společnost nakonec dnes vydražila v nedobrovolné dražbě průmyslový areál na okraji Brandýsa nad Labem. Kupcem se stala jedna ze společností zcela kontrolovaná realitním magnátem Radovanem Vítkem. Pátého nejbohatšího občana České republiky akvizice tří výrobních hal, dvou administrativních budov a dvou skladů o užitné ploše přes 3 hektary přijde na 340 milionů korun. Celková rozloha pozemků představuje devět hektarů. Vítek se v tmavém tričku dražby osobně zúčastnil.

Areál dala do dražby německá banka Eurohypo, které propadl jako zástava. Postiženou je firma Cambados, kterou vlastní kyperská Chamoice Holdings a třiatřicetiletá jednatelka Linda Pelcová. Dlouhodobým nájemcem zánovního objektu je velká strojírenská společnost Continental Automotive Czech Republic (dříve Siemens VDO Automotive), která ročně platí 49 milionů korun plus daň z přidané hodnoty.

Vítek do nákupu nemovitostí (obchodní prostory, kanceláře, byty) letos investoval i s převzetím dluhů už více než 3 miliardy korun. O další chystané akvizici bude motejlek.com informovat v nejbližší době.
-mot-

Předcházející článek

Britská BC Partners spojuje česká aktiva, vznikne jedna obří laboratoř

Následující článek

Vyhlásí ministr Drobil osobní bankrot?