Bakalův zajíc v pytli. Rekordní propad Hospodářských novin potvrzen

Včerejší odhad webu motejlek.com, že Hospodářské noviny ztratily v lednu přes 5 tisíc předplatitelů se potvrdil. Počet abonentů se dokonce propadl o 5685 kusů. Vyplývá to ze statistiky ABC ČR – Kanceláře ověřování nákladu tisku. Ekonomický list v lednu v průměru denně prodával 43 682 výtisků, ještě v prosinci 2009 to bylo 50 440. Meziměsíční ztráta téměř sedmi tisíc kusů je v historii Hospodářských novin unikátní. Novinový trh přitom v lednu stagnoval. Ostatní deníky si pohoršily pouze minimálně.

Jeden z pamětníků nástupu Petra Šimůnka na místo šéfredaktora Hospodářských novin zavzpomínal na jeho úvodní řeč. “ Haha, prodáváte 63 tisíc? To je sakra málo. Neumíte totiž psát, mým cílem je 100 tisíc, což zvládneme tím, že se tady začne psát tak dobře jako v MfD. A budeme psát zprávy, ne větší věci,“ řekl Šimůnek na podzim roku 2005. Jeho plán nevyšel, místo stovky to dopracoval na 43 tisíc, tedy dvacet tisíc pod číslo, s kterým začínal.

Hospodářské noviny jsou vlajkovou lodí mediální společnosti Economia. Pomyslnou dvojkou je týdeník Ekonom. I on zaznamenal v lednu obrovský propad. Z prosincového prodeje 18 523 kusů se sesunul na 15 121. O téměř tři tisíce se snížil počet předplatitelů.

Zmíněná data potvrzují domněnku, že Zdeněk Bakala v létě 2008 koupil za více než 2 miliardy korun zajíce v pytli.
-mot-

Předcházející článek

Cukráři z královodvorské Carly si pořídili Cessnu

Následující článek

Babej – Kmec uspěl v souboji se Sisákem, jde o majetek za miliardy