Rusové chtějí závodní okruh pro motorky za půl miliardy eur, radí jim Brno

Známý brněnský schieber Karel Abraham, který je mimo jiné spoluvlastníkem Masarykova okruhu a závodního motocyklového týmu, za nějž závodí jeho syn, úřadoval v minulých dnech v Rusku. S viceguvernérem Leningradské oblasti a se zástupci společnosti Dorna, která je provozovatel seriálu závodů Moto GP, jednal o výstavbě silničního závodního okruhu v těsném sousedství Petrohradu.

Ruský deník Dělovoj Petěrburg z jednání usoudil, že Abrahamem kontrolovaná společnost Automotodrom Brno by mohla být spoluinvestorem stavby. Už jenom odhadovaná výše nákladů kolem půl miliardy eur ale ukazuje na to, že to je nesmysl. Tak velký byznys Abraham opravdu nedělá. V Rusku byl jen v roli konzultanta Dorny, což ale nevylučuje nějakou budoucí aktivní účast na projektu.

Abraham je majetkově a vztahově propojen s brněnskou rodinou Nekudů, vlastníky společnosti Cardion, zabývající se distribucí zdravotnických zařízení a materiálů. Spolu jsou nepřímo přes společnosti Rafas Holding a Abraham Motor Racing většinovými akcionáři Automotodromu Brno, vlastníka a provozovatele Masarykova okruhu. Tohle na rozdíl od Cardionu, který se pohybuje v tržbách nad miliardou korun se ziskovostí ve vysokých desítkách milionů, není výnosný byznys. Automotodrom Brno má nakumulovanou ztrátu 130 milionů korun, loni jeho hospodaření skončilo výsledkem mínus devatenáct milionů.
-pes-

Předcházející článek

Maltský rezident Petr Sisák spouští na Slovensku další emisi ďábelských dluhopisů

Následující článek

Pražský dopravní podnik může celkem elegantně „vyrušit“ smlouvy se Škodou Transportation