S akciemi Tatry Mountain Resorts se začne obchodovat v Praze 22. října, ve Varšavě už patnáctého

Slovenská společnost Tatry Mountain Resorts (TMR) definitivně vstupuje na varšavskou i pražskou burzu. Jak sdělil motejlek.com předseda dozorčí rady a zhruba desetiprocentní akcionář Igor Rattaj, ve Varšavě se s akciemi firmy začne obchodovat v pondělí 15. října, v Praze o týden později. Půjde o multiple listing.

O vstup na varšavskou burzu, která je ve střední Evropě největší, společnost usilovala už delší dobu kvůli svým aktivitám na polské straně Tater. Zatímco na Slovensku už kontroluje podstatnou část tatranského turistického ruchu, v Polsku její snahy ovládnout turistickou infrastrukturu váznou na neochotě samosprávy privatizovat do rukou „neznámé“ slovenské skupiny. Vstup na varšavskou burzu by měl další jednání usnadnit.

Upsání akcií na pražské burze bylo závislé na tom, jak dopadne snaha TMR o provozování lyžařských areálů v Krkonoších.

Akcie TMR jsou zatím obchodované pouze na bratislavské burze. Tržní kapitalizace společnosti se v přepočtu pohybuje kolem 7,3 miliard korun. Letošní tržby TMR by se měly pohybovat kolem miliardy korun a čistý zisk nad hranicí 200 milionů Kč. Zhruba čtyřicet procent vlastní lidé a společnosti patřící do rodiny J&T.
-pes-

Předcházející článek

Mičánkův dřevařský a lesnický holding Less bojuje o přežití

Následující článek

2060 let od ohavné vraždy