Savovův „target“ částečně zasažen

Od konce června disponuje motejlek.com informací, že Úřad průmyslového vlastnictví hodlá vymazat ochrannou známku deníku Mladá fronta DNES, kterou má od roku 1994 zaregistrovanou vydavatelství Mafra. Nyní se tato informace definitivně potvrdila, předseda úřadu Josef Kratochvíl Mafře oznámil své rozhodnutí označit známku za neplatnou. Jde o dílčí vítězství Františka Savova, majitele vydavatelství Mladá Fronta, v jednom ze sporů, které s Mafrou vede.

Že je Mafra Savovův ústřední „target“, upozornil motejlek.com už počátkem letošního roku. Probíhající spory Savova a Mafry byly nepochybně také jedním z důvodů, proč vlastník Mafry, německý mediální dům Rheinische Post, spěchal s prodejem do rukou Andreje Babiše.

Mafra je rozhodnutím úřadu dosti zaskočena. „Naše společnost považuje toto rozhodnutí za naprosto bezprecedentní, neboť překrucuje relevantní zákonná ustanovení a zároveň nerespektuje předchozí pravomocná soudní rozhodnutí. Navíc toto řízení bylo podle názoru naší společnosti nestandardní. Naše společnost samozřejmě podá proti tomuto rozhodnutí žalobu k Městskému soudu v Praze,“ uvedl člen představenstva Mafry Roman Latuske s tím, že se rozhodnutí nedotýká práva Mafry nadále užívat název deníku Mladá fronta DNES.

Savov nyní bude po společnosti Mafra požadovat finanční satisfakci. Pokud půjde až k roku 1994, může jít o desetimístnou částku.
-mot-,-pes-

Předcházející článek

Další velký rok významného pozemkového vlastníka a agromagnáta

Následující článek

Otřes v lázních: těžký propad trhu, dravci si brousí zuby, silné kusy odolávají