Šéf Allegro Group CZ Jakub Havrlant odchází

Výrazná postava českého internetu, brzy devětadvacetiletý Jakub Havrlant, opouští Allegro Group CZ. Svůj odchod z firmy, patřící pod jihoafrický koncern Naspers a jeho holandskou společnost MIH Allegro B.V., oznámil v rozhovoru pro motejlek.tv, který v blízké době zveřejníme.

„Už delší dobu mě to táhlo znovu k mým vlastním byznysovým aktivitám a nyní jsem se konečně odhodlal k rozhodnutí, i když to nebylo snadné. Dosáhli jsme cíle, který jsem měl, tedy zfúzování a konsolidaci našich aktiv. Z Allegra se stala obrovská firma a já, když to řeknu naplacato, nejsem korporátní člověk,“ uvedl Havrlant.

Společně s polsko-holandským vedením MIH Allegro se v posledních měsících podílel na výběru svého nástupce, jímž je dosavadní ředitel sekce business development v českém Allegru, a tedy Havrlantův blízký spolupracovník, Jan Jírovec.

Milovník rychlých aut a motorek Jakub Havrlant krátce po vystudování VŠE v Praze rozjel úspěšný server www.bezrealitky.cz, který byl v roce 2007 vyhlášen startupem roku. V roce 2009 jej prodal skupině MIH Allegro za desítky milionů korun. Po roce, kdy se věnoval rozjezdu webového projektu on-line finančnictví www.chytryhonza.cz, se stal CEO české a slovenské větve Allegra. Loni na podzim investoval do Leo Expressu svého vrstevníka Leoše Novotného a stal se v této železniční firmě minoritním akcionářem.

Allegro Group CZ se v Česku a v menší míře také na Slovensku zaměřuje na e-commerce, provozuje téměř dvacet serverů, hlavními jsou internetový aukční server Aukro.cz a srovnávač cen Heureka.cz. Mateřskou skupinu Allegro pohltil v roce v roce 2008 koncern Naspers jako nejcennější součást aukční společnosti Tradus. Celá transakce Jihoafričany přišla na 947 milionů liber. Souhrnná aktiva MIH Allegro na konci roku 2011 činila 827 milionů eur. Podíl české pobočky tvoří nižší desítky procent.
-pes-

Předcházející článek

Rozhovor s Jiřím Šmejcem o Home Creditu, řeckých hračkách, Maledivách a tryskáčích

Následující článek

Minoritní akcionář posiluje vliv v Leo Expressu