Shody čistě náhodné?

Den 2. prosince 2007, což byla mimochodem neděle, byl velice náročný pro notářskou kancelář JUDr.Valigurové v Ostravě. V tento den, dle notářských zápisu Nz 2026/2007 u společnosti Rail Invest a.s. IČ: 27825248 a Nz 2027/2007 u společnosti Financial Found a.s. IČ: 27825302, obě společnosti vznikly. Až doposud nic neobvyklého, dokud si člověk lačný informací nedá dohromady zprávy z února a března 2010.

V únoru byla zveřejněna informace o podepsání zpětného leasingu společností ČD Cargo s firmou Financial Found a.s ve výši 1,2 mld Kč a dnes informace o novém tendru Českých drah na prodej Traťové strojní společnosi, kde zatím nejvyšší cenu, ve výši 600 milionu Kč, nabízí druhá výše zmiňovaná společnost Rail Invest a.s., která je jediným vlastníkem společnosti Ostravské opravny a strojírny s.r.o. Obě výše zmíněné společnosti spojuje jméno Mgr. Karla Ležatky, jako jednoho ze zakládajících akcionářů obou společností.

Jako jeden z akcionářu měl pan magistr „dobrý nos“ na nové společnosti, stejně jako v případě firmy Chata Kopřivná a.s., která svého času vlastnila 70 % společnosti Petrcíle s.r.o., která udělala dobrý deal s českým státem při prodeji akcií ArcelorMittal Ostrava a.s.

Naskýtá se otázka, zda advokátní praxe přináší tolik peněz, v souhrnu za oba obchodní případy 1,8 mld Kč, nebo pan magistr chytře pracuje pro skrytého vlastníka či vlastníky, kteří umějí využít vlastnictví akcií na majitele, což je v současnosti aktuální téma našich zákonodárců při odkrývání skutečných majitelů firem, kteří se hlásí do státních trendů.
-nik-

Předcházející článek

Internetový portál Seznam.cz začal vyplácet obrovské dividendy

Následující článek

O Opencard se zajímá Kellnerova PPF