Škoda Holding vydělala rekordní více než tři miliardy korun po zdanění

Plzeňská strojírenská skupina Škoda Holding dlouho otálela s publikováním hospodářských výsledků za rok 2007. Ve sbírce listin se objevily až nyní. Výsledek je ohromující. Konsolidovaný zisk Škody Holding dosáhl výše 3,17 miliard korun. Jde o historicky rekordní číslo. Skupina si meziročně polepšila o více než jednu a půl miliardy. Konsolidované tržby stouply na 12,34 miliard korun.

K výši zisku nejvíce přispěly Škoda Transportation, mateřská společnost, Škoda Power, Škoda Vagonka a Škoda Electric. Za zmínku stojí, že Škoda Holding předloni vyplatila dividendu ve výši 1,1 miliardy korun. Jediným majitelem výrobce turbín, tramvají, lokomotiv, trolejbusů, autobusů či trakčních motorů je amsterdamská Appian Machinery, kterou zastupují Marek Čmejla a Jiří Diviš.

Za jednoho ze „skrytých“ spoluvlastníků je považován také Martin Roman. Jím řízený polostátní energetický holding ČEZ je významným odběratelem skupiny Škoda Holding. Romanovo podílnictví dosud nebylo věrohodně prokázáno.

Škoda Holding byla zcela jistě velmi úspěšná. Není proto divu, že se o ni zajímala spousta zájemců. Loni dokonce jednání pokročila do stádia, kdy chyběly už jen příslušné podpisy. Prodej na poslední chvíli zhatila světová finanční a hospodářská krize. Částka se měla pohybovat v řádu nízkých desítek miliard korun.

-mot-

graf_skoda

Předcházející článek

Americká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí propadne o pět procent, tvrdí průzkum

Následující článek

Orco spadlo na 112 korun, přesto je stále příliš drahé