Skupina J&T vydělala za devět měsíců letošního roku téměř 2,2 miliardy korun po zdanění

Regulovaná část slovenské finanční skupiny J&T vykázala za prvních devět měsíců letošního roku zisk po zdanění ve výši 2,16 miliard korun. Oproti stejnému období loňského roku, kdy zisk dosáhl 632 milionů, jde o enormní nárůst. Aktiva meziročně stoupla o jednu a půl miliardu na 80,6 miliard korun.

Výsledky se vztahují k J&T jako regulovanému konsolidačnímu celku (RKC) dle metodiky České národní banky. “Zjednodušeně řečeno jsou do RKC zahrnuty pouze společnosti přímo ovládané vlastníky J&T Banky, které jsou zároveň finančními institucemi,” sdělil webu motejlek.com již dříve Petr Málek, ředitel marketingu skupiny J&T.

Mezi zahrnuté společnosti a osoby patří zejména Jozef Tkáč, Ivan Jakabovič, Techno Plus, J&T Finance Group, J&T Banka, J&T Private Equity, Khasomia a pod ní spadající Energetický a průmyslový holding, Czech Energy Holding, Equity Holding a řada dalších společností. Meziročně došlo ve stuktuře skupiny k podstatným změnám, které souvisely se zrodem Energetického a průmyslového holdingu.
-mot-

Předcházející článek

Zlatí gambleři, Kulajta s Pobořilem na nich vydělali v posledních pěti letech půl miliardy korun

Následující článek

Mateřská firma Vajdova, Rajčákové a Foglarova holdingu dosáhla historicky nejvyššího zisku