Skupina Penta už nehodlá žalovat kraje o 120 milionů

Když v únoru definitivně skončil soud, v němž společnost Česká lékárna patřící skupině Penta Investments úspěšně žalovala Středočeský kraj kvůli porušení hospodářské soutěže, zdálo se, že jde o začátek mohutné soudní pře i s ostatními kraji o zhruba 120 milionů korun. Penta se ale mezitím uklidnila a žádný soud nebude.

Ve sporu šlo o problematické proplácení třicetikorunového poplatku z roku 2009. České lékárně, ovládající lékárenskou síť Dr. Max, se nelíbilo, že Středočeský kraj ve svých apatykách kompenzuje zákazníkům poplatek z veřejných zdrojů, a tím znevýhodňují konkurenci. Lékárny Dr. Max a některé další soukromé sice také proplácely zákazníkům poplatek, ovšem činily tak na úkor svého zisku.

Soud dal České lékárně za pravdu, že takto to není fér, a na řadu měly přijít soudní spory o odškodné nejen se Středočeským krajem, ale i ostatními, vyčíslené až na 120 milionů korun. Z toho ovšem mezitím sešlo. „Už to pro nás není téma. Pro nás je podstatnější morální vítězství, kdy jsme vyhráli soud se Středočeským krajem, který nebyl o odškodnění, ale o princip. České soudnictví dokázalo správně interpretovat, jak má vypadat soutěž a veřejná podpora,“ řekl investiční ředitel Penty Václav Jirků v rozhovoru pro motejlek.tv, který v blízké době zveřejníme.
-pes-

Předcházející článek

Koláčkův, Čmejlův, Měkotův, Divišův, Krausův a Klimeckého život zase bude trochu stísněnější

Následující článek

Nové koncerny Pavla Tykače