Slovenská policie začala vyšetřovat karibské aktivity miliardáře Maria Hoffmanna

Podle hlavního slovenského deníku SME zahájila policie trestní stíhání pro podezření z korupce v případě uvažovaného resortu na karibských tropických ostrovech Turks a Caicos. Za komplexem, který by měl pokrýt v podstatě celý ostrůvek Salt Cay, stojí slovenské finanční skupiny Istrokapitál a J&T.

Policie se podle SME chystá vyslechnout čtyřicetiletého bosse Istrokapitálu Maria Hoffmanna, který je hlavní osobou možné kauzy. Místo jeho pobytu je ale neznámé. „Uznávam, že sú aj iné po anglicky hovoriace destinácie, ktoré na svojej kope hnoja pracovali intenzívnejšie, a preto ho musia rozvážať aj do okolitého světa,“ sdělil k tomu deníku miliardář Hoffmann.

„Na pokyn speciálního prokurátora začal vyšetřovatel Úřadu boje pro korupci trestní stíhání ve věci trestného činu uplácení,“ cituje SME Andreu Polačikovou, mluvčí slovenského policejního prezídia. Případ už měsíce vyšetřuje britská vládní vyšetřovací komise (ostrovy spadají pod britskou správu).

Kauze se letos v únoru věnoval i velký britský deník The Times http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/article5720305.ece.
-mot-

Další články k tematu
http://www.motejlek.com/news/sme-j-t-banka-pujcila-premierovi-karibskych-ostrovu-turks-a-caicos-6-milionu-dolaru-michael-misicka-dnes-tvrdi-ze-nema-penize-na-splaceni-uveru
http://www.motejlek.com/news/mario-hoffmann-se-zabydluje-na-strankach-britskych-timesu

Předcházející článek

Komerční banka přihlásila pohledávky za Moravia Energo. Jde o 1 215 041 506,21 korun

Následující článek

U Kočků je veselo, Topolánkově vládě byla vyslovena nedůvěra