Slovenská skupina J&T ovládla Elektrizaci dopravy

Slovenští finančníci z J&T nákupem získávají především pražskou dceřinou firmu Elektrizace železnic, která každoročně vydělává kolem 200 milionů korun před zdaněním. Firma se specializuje na trakční vedení na železnici, technologie, silnoproud a městkou hromadou dopravu. Podle dřívějšího vyjádření jednoho z dnes už bývalých dvaceti sedmi spolumajitelů společnosti Elektrizace dopravy, ED Holding ze skupiny J&T nabídl za firmu 810 milionů korun. Na jednoho spoluvlastníka tak podle výše podílu připadla částka v rozmězí 26 až 33 milionů korun.

ED Holding koupil 95,87 procent Elektrizace dopravy. Jediným, kdo si podíl ponechal, je Alexandr Fedoročko. Nyní vlastní 4,13 procent. Ze strany J&T jde o velmi dobrou akvizici solidně zainvestované společnosti se silným finančním zázemím.

Elektrizace železnic vlastní podniky v České republice, na Slovensku, v Srbsku a Maďarsku. Zaměstnává téměř 700 lidí. Firmu s obratem kolem dvou a půl miliard korun, by neměla nijak dramaticky zasáhnout současná finanční a průmyslová krize. Díky štědré dotační politice Evropské unie směrem k obnově železniční sítě, může společnost očekávat mnohamiliardové zakázky. EU například počítá v Operačním plánu dopravy do roku 2013 se 6,8 miliardami eur.

-mot-

Předcházející článek

Akcie CETV dnes na pražské burze posílí až o deset procent

Následující článek

Akcie CETV dnes na pražské burze posílily o 10 procent