Souboj hexalogií: Lucasovy Star Wars stále drtí Harryho Pottera

V pořadí už šestý snímek o dobrodružstvích Harryho Pottera ovládl v posledním měsíci světové biografy. Harry Potter a Princ dvojí krve se včera dostal na šestnácté místo historických tabulek podle celosvětových tržeb v kinech. V minulém týdnu předstihl poslední z natočených dílů Hvězdných válek. Šlo o Epizodu III – Pomstu Sithů z roku 2005.

Hvězdné války mají stejně jako Harry Potter šest pokračování. Harry Potter dokázal v kinech utržit 5,348 miliard dolarů a výrazně tak předstihnout Hvězdné války, které vynesly 4,211 miliard. Mezi ně se dostal James Bond se 4,9 miliardami USD. Pravé Bondovky ale mají už 22 dílů.

Mnohem férovější je srovnání tržeb očištěné o inflaci. Zde vítězí Bondovky s dvanácti miliardami dolarů. V souboji hexalogií Star Wars Harryho Pottera jednoznačně porážejí. Hvězdné války se vyšplhaly na osm miliard dolarů, Potter atakuje pouze hranici šesti miliard. Kultovní série George Lucase těží zejména z prvního dílu Star Wars z roku 1977, který v přepočtu na dnešní ceny utržil kolem 2,7 miliard dolarů.
-mot-

Předcházející článek

Továrník Rýdl a jeho lidé uspěli v Číně, v českých poměrech nevídaná věc

Následující článek

Dohoda Komárků s německou firmou E.ON Ruhrgas se nekoná