Soud zamítl Komárkovu stomilionovou žalobu na časopis TÝDEN

Žaloba Karla Komárka prostředního na vydavatele časopisu TÝDEN byla v plném rozsahu zamítnuta. Komárek, který se v žalobě označil za významného podnikatele, požadoval určení, že některé výroky, které se na jeho adresu objevily v TÝDNU jsou zásahem do jeho osobnostní sféry. Dále chtěl po vydavatelství omluvu a 100 milionů korun. Zatím jde o rozhodnutí soudu prvního stupně.

Komárek také vyhrožoval, že bude požadovat náhradu škod, které mu měly vzniknout dotčeným článkem. Jako „významný“ podnikatel měl krátce po jeho zveřejnění přijít o 500 milionů korun a v budoucnu až o miliardy. Prapůvod tohoto příběhu leží v rozhovoru, který poskytl TÝDNU v prosinci roku 2006 David Beran.

Komárek si v uplynulých týdnech zaplatil v TÝDNU sérii inzerátů, v nichž se sám sobě omlouvá, ale Beranovým jménem. Inzeráty vyšly s tímto zněním: „Já, David Beran, se tímto omlouvám panu Karlu Komárkovi, že jsem v rozhovoru pro toto periodikum ve vztahu k němu, bez jakýchkoli důkazů a indicií, uvedl obavy z realizace fyzických či jiných útoků na moji osobu.“ Na první pohled to zcela jasně vypadá, že inzerát si objednal a zaplatil David Beran. Ve skutečnosti více než půl milionu korun vynaložili advokáti, potažmo Komárek.

Otištění inzerátů v podobě jaké vyšly, je sporné. U jednatele společnosti Mediacop Sebastiana Pawlowského převážily emoce. Mediacop je stoprocentně vlastněn švýcarskou společností Pawlowski. Loni utržil 265 milionů korun a hospodaření skončilo na úrovni nuly.
-mot-

Poznámka: Autorem dotčeného rozhovoru s Davidem Beranem, na jehož základě byla podána rekordní žaloba v dějinách českých médií, je autor tohoto článku.

Předcházející článek

Lídrem pekárensko-mlýnského trhu se stal Penam, United Bakeries ztrácí dech

Následující článek

Zázračný mladý muž čekající na skutečně velký obchod