Soudkyně řekla, že žaloba KKCG Industry vychází z deformovaného pojetí práva

Boj o akcie představující 45 procent společnosti Vítkovice Holding, které dal loni do soudní úschovy David Beran, se stupňuje. Nárok si na ně dělají Jan Světlík a nizozemská KKCG Industry Karla Komárka prostředního. Soudkyně Městského soudu v Praze Ludmila Šimůnková dnes rozhodovala žalobu KKCG Industry na Jana Světlíka, Davida Berana a firmu Atlantik finanční trhy.

Šimůnková sdělila, že žaloba v tomto jednání není dovolena a zamítla ji. „To je žaloba, která vychází z deformovaného pojetí práva,“ řekla soudkyně na adresu žaloby, kterou přednesl Lukáš Nývlt, jeden ze dvou vedoucích advokátů z kanceláře Glatzová & Co. Soudkyně se ještě před zahájením řízení Nývlta zeptala, zda žalobce (KKCG Industry) náležitě uvážil podání žaloby.

Při samotném projednávání soudkyně několikrát zdůraznila, že jí není zcela jasné, čeho se vlastně žalobce domáhá. Nakonec se ukázalo, že jde o toto: KKCG Industry napadla, že David Beran loni v lednu složil do úschovy Okresního soudu Praha-východ akcie společnosti Vítkovice Holding. Podle Nývlta bylo přemístění akcií do soudní úschovy v rozporu s předběžnými opatřeními.

Za zmínku stojí, že KKCG Industry Karla Komárka prostředního žalovala také firmu Atlantik finanční trhy, v níž Komárek zprostředkovaně drží nejméně 60 procent. Atlantik u soudu zastupoval Tomáš Lebeda z Advokátní kanceláře JUDr. Petr Hála. Ten samý Lebeda uvádí na www.ak-hala.cz jako jednu ze svých e-mailových adres lebeda@kkcg.cz a sedí ve statutárních orgánech řady Komárkových firem.
-mot-

Předcházející článek

Třetí mediální prohra miliardáře Karla Komárka

Následující článek

Lidumilové z Fortisu dali Sazce týden navíc