Špatného ministra může vystřídat osoba pochybných profesních a lidských kvalit

„Kdo bude prvnímm ministrem, který dostane padáka. Vsadil bych si na Antonína Prachaře,“ napsali jsme desátého září na facebookovou stránku motejlek.com. Dnes se tak stalo. Končící ministr dopravy Antonín Prachař je spokojený se svým účinkováním v čele resortu, který vedl sotva deset měsíců. Těžko se najde někdo další, kdo by se za jeho názor postavil. Byl to špatný ministr, „bol to omyl“.

V tuto chvíli jeho nejpravděpodobnější nástupce Dan Ťok to je opravdový mistr sebeprezentace. Připomněl bych mu pár věcí. V roce 2007 byl vyhozen z KKCG Industry pro neschopnost. V dalším roce se stal šéfem české dcery švédského stavebního koncernu Skanska. Firmu přebíral po úspěšném, respektovaném a lidsky kvalitním Zdeňku Burdovi. Ťok svého předchůdce trvale pomlouval. I díky tomu nemá ve stavební branži téměř žádný respekt.

Když letos v únoru forenzní audit vedený KPMG odhalil účetní podvody, které českou Skansku uvrhly do ztráty ve výši kolem 900 milionů korun, Ťok vše hodil na své podřízené a v té době těžce nemocného Burdu. Lidsky je podobné jednání nepřijatelné.
-mot-

www.rozhlas.cz/plus/ranniplus/_zpravy/1420664

Předcházející článek

Obě základní školy PORGu mají rekordní množství přihlášek, Roman studuje v Londýně

Následující článek

Rošády v Babišově dopravě mohou mít překvapivou pointu